KOSZYK JEST
PUSTY

O grze

Czas Zaorać Socjalizm

To niespotykane połączenie kolekcjonerskiej gry karcianej z planszówką, które przeniesie Cię w sam środek odwiecznego konfliktu między prawicą a lewicą. W Czas Zaorać Socjalizm może grać 2 lub 4 graczy, a każdy z nich dysponuje talią, którą sam wcześniej przygotował, dzięki czemu każda kolejna partia różni się od poprzedniej. Oczywiście gra naszpikowana jest czołowymi przedstawicielami walczących ze sobą frakcji, jak i innymi nawiązaniami do prawdziwych wydarzeń. Rozgrywka w dużym uproszczeniu polega na wykładaniu kart na specjalnie przygotowaną planszę, po której gracze poruszają się jednostkami lewicy i prawicy walcząc miedzy sobą w systemie turowym. Dzięki zastosowaniu planszy gra nabrała unikalnego elementu strategicznego. Każdy ruch musi być przemyślany, bowiem chwila nieuwagi może kosztować naszego wojownika życie. Ale co my będziemy się tutaj rozpisywać, oddajmy głos Panu Januszowi ;)

 
 
Karty

W Czas Zaorać Socjalizm karty są podstawowym elementem rozgrywki. Na potrzeby pierwszej edycji "Alfa" stworzono 210 różnych kart, wśród których znajdziemy: Janusza Korwin-Mikkego, Grzegorza Brauna, Mariana Kowalskiego, Przemysława Wiplera, Kelthuza, Dariusza Szczotkowskiego, Stalina, Hitlera oraz wiele, wiele innych znanych postaci. Oczywiście gra będzie ciągle rozwijana i w planach jest stworzenie kilkuset dodatkowych kart, które pozwolą na zbudowanie setek różnych talii. A wszystkie karty są dostępne do przeglądnięcia w naszej bazie pod tym linkiem.

 

Historia
 
Pomysłodawcą, jak i głównym twórcą gry był Mateusz Hereda - wtedy 22 letni student ze Śląska. Od zawsze interesował się on polityką oraz "ciupał" we wszelkiego rodzaju gry. W marcu 2014 roku wpadł na pomysł by połączyć obie te pasje i założył stronę na facebooku, na którą wrzucał stworzone przez siebie karty. Na samym początku robił to dla tzw. "jaj", jednak zainteresowanie kartami przerosło jego najśmielsze wyobrażenie. Widząc tempo przybywania lajków na stronie postanowił działać. I tak oto zrodził się pomysł wydania pierwszej politycznej kolekcjonerskiej gry karcianej na świecie - Czas Zaorać Socjalizm. Mateusz zmontował ekipę i rozpoczęli pracę nad grą. Po stworzeniu setek grafik oraz przegraniu niezliczonej ilości godzin, luźny pomysł przerodził się w naprawdę odjechaną grę, w której z przymrużeniem oka ścierają się polityczni wrogowie. Ekipie bardzo zależało by wydać grę samodzielnie, więc w maju 2015 roku postanowili odpalić zbiórkę funduszy na ten cel na stronie PolakPotrafi.pl. Początkowo zakładaną kwotę 15 000 zł, chłopakom udało się przebić aż pięciokrotnie, ustanawiając tym samym nowy rekord tego portalu w kategorii gry! Przez kolejny rok CZS było doszlifowywane i dopieszczane, oraz systematycznie zwiększała się liczba kart. 5 listopada 2016 roku odbyła się uroczysta premiera gry na Falkonie, w której wziął udział Dariusz Szczotkowski.
 
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl